Zábava

Logik [J. Kocourek]

Procvičte si svou schopnost logického uvažování pomocí známé hry naprogramované v MS Excelu. Na základě pomocných informací uhádněte na co nejmenší počet pokusů skryté barvy. Máte možnost zvolit obtížnost hry, můžete hrát proti počítači nebo proti skutečnému protihráči.

Pokyny

Aby vám hra správně fungovala, dodržte prosím následující pokyny:

  1. Před prvním spuštěním hry otevřete MS Excel, zvolte NASTAVENÍ -> MAKRA -> ZABEZPEČENÍ a nastavte úroveň „Střední“ nebo „Nízká“. Pak teprve otevřete soubor „Logik.xls“. Toto nastavení je nutné provést pro správnou funkci ovládacích tlačítek.
  2. Zobrazení je nastaveno pro standardní monitor 1024×768 nebo pro širokoúhlý 1200×800. Pokud máte monitor s větším nebo menším rozlišením, zvolte ZOBRAZIT -> LUPA a nastavte vhodné zmenšení (zvětšení) v procentech tak, aby ovládací prvky zhruba vyplnily celou hlavní obrazovku.
  3. Hru ovládejte pouze pomocí ovládacích tlačítek, do buněk nevkládejte žádné hodnoty. Soubor nikdy neukládejte! Doporučuji si před prvním spuštěním udělat záložní kopii a v případě nechtěného poškození souboru se k ní vrátit.
  4. Přečtěte si pravidla hry a návod na ovládání (červené tlačítko vpravo dole).


Kniha: Piráti na Marsu [Dana a Rudolf Mentzlovi]

Realistická sci-fi pro mládež i dospělé ukazuje jeden ze způsobů, jak by mohla vypadat terraformace Marsu. Studenti na školním výletě poznávají Mars a pomůžou odhalit piráty. Fyzikální a astronomické jevy jsou vysvětleny poutavou formou v rámci napínavého příběhu. Knihu vydalo nakladatelství AGA (Aldebaran Group for Astrophysics).

Ilustrace Ivan Havlíček. Pevná vazba, 112 stran. V prodeji zde.

Piráti na Marsu